#StandWithUkraine

Lactarius scrobiculatus
 
Upward · Augsup Intro · Ievads News · Jaunumi Topics · Temati Links · Saites Survey · Aptauja Tests ! · Testi ! No folkloras LV Dyes · Pigmenti Humor · Humors

 

Lactarius rufus
Alksnene

Eglene (dzeltenā krimilde)

Lactarius serifluus
Seruma pienaine

English name: Greenish-yellow Milkcap
Deutsche Name: Grubiger Milchling

Liela lapiņsēne ar citron- vai zeltaini dzeltenu un sekli piltuvveidīgu cepurīti (reizēm koncentrisku joslu izrotātu), kuras mala ir ieliekta un ar pinkainiem matiņiem. Ievainojumu vietās izdala daudz sīvas baltas piensulas, kas vēlāk kļūst sēra dzeltena. Aug no jūlija līdz oktobrim skābā augsnē vecos mitros egļu mežos. Bieži sastopama. Ēdama, sīvuma dēļ kārtīgi jānovāra un ūdens jānolej. Laba skābēšanai (bet ne sālīšanai). (Diezgan līdzīga meduszvīņu krimildei, taču tai piensula krāsojas violeta.)

The diameter of this mushroom usually varies from 5 to 20 cm. Spore powder is bright ochre. When cut, it produces white milk that turns yellow in the air. This mushroom grows in groups in damp old spruce forests on acidulous soil from July to October. It is common in Latvia. Edible, but has to be boiled first. Do not confuse it with Lactarius repraesentaneus, which produces violet milk when cut!

Dažiem eglenes jeb dzeltenās krimildes eksemplāriem uz cepurītes ir koncentriski apļi, turpretim citiem tādu apļu nav (sk. attēlu zemāk).
Some specimens of Greenish-yellow Milkcap exhibit distinct concentric rings on the upside of the cap, while others do not (see below).

Eglene jeb dzeltenā krimilde ir krietnu izmēru sēne (salīdz. ar blakusesošo veģetāciju, kā arī egļu skujiņām uz cepurītes).
Greenish-yellow Milkcap is quite a large mushroom (compare to the nearby vegetation and spruce needles on the cap).

underside + stipe apakšpuse + kāts

free hit counter