Lactarius camphoratus

Entry · Uz ieeju Upward · Augsup Intro · Ievads News · Jaunumi Topics · Temati Links · Saites Survey · Aptauja Tests ! · Testi ! No folkloras LV Dyes · Pigmenti Humor · Humors

 

Lactarius blennius
Dižskabaržu pienaine

Kampara pienaine

Lactarius deliciosus
Priežu rudmiese

English name: Curry Milkcap
Deutsche Name: Kampfermilchling

Pamaza lapiņsēne ar sarkanbrūnu vai ķieģeļsarkanu cepurīti, ar kātiņu līdzīgā krāsā un kanēļbrūnām vai bāli sarkanbrūnām lapiņām (vecumā baltu sporu nobērtām), kura bojājumu vietās izdala baltu, gandrīz bez sīvuma piensulu. Mīkstumam piemīt sākumā kampara, bet vēlāk (žūstot) - kumarīna smarža. Aug zem eglēm jau no jūlija līdz pat novembrim. Bieži sastopama. Ēdama, vispirms jānovāra (taču, par cik piensula nav sīva kā izskatā visai līdzīgajai alksnenei, vārīt var divreiz īsāku laiku).

The size of this mushroom can range from 2½ to 5 cm in diameter, from 2½ to 5 cm in height. Spore powder is almost white. It grows under spuce from July to November. It is common in Latvia. Edible, has to be boiled first.

Kampara pienainei cepurīte ir sarkanbrūna vai ķieģeļsarkana. Kātiņš ir aptuveni līdzīgā krāsā (sk. arī fotoattēlus zemāk).

Kampara pienaines lapiņas ir bāli sarkanbrūnas vai kanēļbrūnas. Bojājumu vietās izdalās diezgan daudz baltas piensulas.

Šī lappuse ir pilnībā ilustrēta ar sugas fotoattēliem, kuri uzņemti mūsu gadsimta pirmajos gados ar tā laika fototehniku un tā laika pieredzi.
Esam ieplānojuši 2019.g sezonas gaitā uzņemt šo sugu no jauna, izmantojot mūsdienīgu fototehniku.
(2018.g. to neizdevās izdarīt, jo lielā sausuma dēļ nebija atrodams it neviens izteiksmīgs eksemplārs.)

All photos on this page have been taken in the first years of this century, using early digital cameras. We plan to replace the photos in 2019.

free hit counter