#StandWithUkraine

Lactarius camphoratus
 
Upward · Augsup Intro · Ievads News · Jaunumi Topics · Temati Links · Saites Survey · Aptauja Tests ! · Testi ! No folkloras LV Dyes · Pigmenti Humor · Humors

 

Lactarius blennius
Dižskābaržu pienaine

Kampara pienaine

Lactarius deliciosus
Priežu rudmiese

English name: Curry Milkcap
Deutsche Name: Kampfermilchling

Pamaza lapiņsēne ar sarkanbrūnu vai ķieģeļsarkanu cepurīti, ar kātiņu līdzīgā krāsā un kanēļbrūnām vai bāli sarkanbrūnām lapiņām (vecumā baltu sporu nobērtām), kura bojājumu vietās izdala baltu, gandrīz bez sīvuma piensulu. Mīkstumam piemīt sākumā kampara, bet vēlāk (žūstot) - kumarīna smarža. Aug zem skujkokiem, pārsvarā zem eglēm, no jūlija līdz novembrim. (Visai reta izņēmuma kārtā var augt arī uz stipri satrupējušiem skujkoku celmiem vai stumbru pamatnēm.) Bieži sastopama. Ēdama, vispirms jānovāra (taču, par cik piensula nav sīva kā izskatā visai līdzīgajai alksnenei, vārīt var divreiz īsāku laiku).

The size of this mushroom can range from 2½ to 5 cm in diameter, from 2½ to 5 cm in height. Spore powder is almost white. It grows under coniferous trees (mostly spruce) from July to November. It is common in Latvia. Edible, has to be boiled first.

 

Kampara pienainei cepurīte ir sarkanbrūna vai ķieģeļsarkana,
un kātiņš ir aptuveni līdzīgā krāsā (sk. otro un piekto lappusi).

upside / underside augš- / apakšpuse
n e w ! ►     small / huge group  maza / milzu grupa    ◄ jauns!  
n e w ! ►    even on dead wood uz beigtas koksnes   ◄ jauns!  
few earlier images daži agrākie attēli 

free hit counter