#StandWithUkraine

Lactarius aurantiacus
 
Upward · Augsup Intro · Ievads News · Jaunumi Topics · Temati Links · Saites Survey · Aptauja Tests ! · Testi ! No folkloras LV Dyes · Pigmenti Humor · Humors

 

Lactarius aspideus
Vītolu pienaine

Maigā pienaine

Lactarius blennius
Dižskābaržu pienaine

Syn.: Lactarius mitissimus
English name: Orange Milkcap
Deutsche Name: Orangebrauner Milchling

Pamaza lapiņsēne ar oranždzeltenu, oranžu vai oranžsarkanu cepurīti, ar kātiņu līdzīgā krāsā un ar bāli oranždzeltenām vai bāli oranžām lapiņām, kura bojājumu vietās izdala baltu, pēc garšas maigu vai tikai mazliet sīvu piensulu. Mīkstums ir gaiši dzeltens, oranždzeltens vai bāli oranžs, bez izteiktas smaržas. Aug no augusta līdz pat novembrim pārsvarā zem skujkokiem, reti - zem lapkokiem, parasti mitrās vietās (ir gan novērota arī smilšu kāpās pie ložņu kārkliem, taču Latvijā pagaidām ne). Ļoti bieži sastopama. Ēdama, vispirms jānovāra (taču, tā kā piensula nav diži sīva, vārīt var daudz īsāku laiku nekā alksneni).

The size of this mushroom can range from 2½ to 6 cm in diameter, from 3 to 8 cm in height. Spore powder is ivory. It grows mostly under coniferous trees, much less under deciduous trees from August to November. It is common in Latvia. Edible.

Maigās pienaines cepurīte ir oranždzeltena (šeit), oranža vai oranžsarkana (zemāk).

Maigā pienaine visvairāk aug rudenī, kad jau sācies lapkritis (šeit: 12. oktobrī).

n e w ! ►    upside / underside augš- / apakšpuse   ◄ jauns!  
n e w ! ►    remarkable groups augot prāvā grupā   ◄ jauns!  

free hit counter