#StandWithUkraine

Strobilurus esculentus
 
Upward · Augsup Intro · Ievads News · Jaunumi Topics · Temati Links · Saites Survey · Aptauja Tests ! · Testi ! No folkloras LV Dyes · Pigmenti Humor · Humors

 

Baeospora myosura
Peļastes čiekurene

Egļu čiekursēne

Strobilurus tenacellus
Priežu čiekursēne

Syn.: Collybia esculenta
English names: Spruce-cone Toadstool, Sprucecone Cap
Deutsche Name: Fichten-Zapfenrübling

Uz kritušiem egļu čiekuriem augoša maza (diametrs nepārsniedz 4 cm) lapiņsēne ar pelēkbrūnu vai tumši brūnu cepurīti, ar baltām vai pelēcīgām lapiņām, ar tikai 1½-2 mm resnu un dažus centimetrus garu okerdzeltenu vai sarkanbrūnu kātiņu (vien augšgalā baltu). Ja saimniekčiekurs ir ne vien nokritis, bet arī pilnībā iegrimis augsnē, līdz tam stiepjas sakņveidīgs kātiņa pagarinājums. Uz viena čiekura nereti izaug vairāki eksemplāri. Bieži sastopama, pārsvarā agrā pavasarī, tūlīt pēc sniega nokušanas, taču aug arī ļoti vēlā rudenī un siltā ziemā. Ēdama, uzreiz cepama, taču ir tik sīka, ka nav vērts ievākt.

The diameter of its cap never exceeds 4 cm. Spore powder is creamy-colored. It grows abundantly on fallen spruce cones, often several fruit-bodies on a single cone. It is one of the first tiny mushrooms to appear in the early spring, just after the snow has melted away (growing season lasts from December to April). It is very common in Latvia. It can be fried without prior boiling. However, the fruit-bodies are so small that usually it does not make sense to collect them.

Egļu čiekursēnei cepurītes diametrs ir aptuveni tāds pats kā egles čiekuram vai tikai mazliet lielāks.
The diameter of Spruce-cone Toadstool's cap is roughly similar to that of a typical spruce cone.

Egļu čiekursēnes cepurīte ir pelēkbrūna (augstāk), vai tumši brūna (šeit), vai arī kādā nokrāsā starp tām.
The cap of Spruce-cone Toadstool is either gray-brown (above), or dark brown, or something between.

stipe and underside kātiņš & apakšpuse
"misplaced" & many "nevietā" un daudz  

free hit counter