#StandWithUkraine

Russula aurea
 
Upward · Augsup Intro · Ievads News · Jaunumi Topics · Temati Links · Saites Survey · Aptauja Tests ! · Testi ! No folkloras LV Dyes · Pigmenti Humor · Humors

 

Russula amarissima
Rūgtā bērzlape

Zeltainā bērzlape

Russula badia
Purpurbrūnā bērzlape

Syn.: Russula aurata
English name: Gilded Brittlegill
Deutsche Name: Goldtäubling

Vidēji liela bērzlape ar plankumainu - koši cinobrsarkanu vai oranžu uz zeltaina vai citrondzeltena fona - cepurīti (paretam: viscaur patumši cinobrsarkanu), ar dzeltenām lapiņām (šķautnēs dažkārt zeltainām) un ar citron- vai zeltaini dzeltenu kātiņu. Aug zem lapkokiem (pēc dažām ziņām - arī zem eglēm) no jūlija līdz oktobrim. Kopumā diezgan reti sastopama. Ēdama.

The size of this mushroom usually ranges from 4 to 10 cm in diameter. Spore powder is ochre. It grows under decidous trees (according to some reports - occasionally under spruce) from July to October. It is rather rare in most of Latvia. Edible.

Zeltainās bērzlapes cepurīte visbiežāk ir pamatā citron- vai zeltaini dzeltena, taču ar lieliem izplūdušiem plankumiem cinobrsarkanā vai oranžā krāsā.

Tomēr nereti zeltainās bērzlapes cepurītei ir būtiski citāds krāsojums: no tikpat kā dzeltenas līdz viscaur koši cinobrsarkanai (sk. otro un trešo lappusi).

Zeltainās bērzlapes cepurītei diametrs parasti nepārsniedz apm. 10 centimetrus, tomēr reta izņēmuma kārtā atgadās arī nedaudz lielāki eksemplāri.

Visu triju sugas lappušu foto ir no atradnēm Gaujas senlejas un ar to saistīto gravu stāvajās nogāzēs.

n e w ! ►    upper sides close-up augšpuses tuvplānā    ◄ jauns!  
 underside close-up apakšpuse tuvplānā

 

free hit counter