#StandWithUkraine

Hygrocybe conica
 
Upward · Augsup Intro · Ievads News · Jaunumi Topics · Temati Links · Saites Survey · Aptauja Tests ! · Testi ! No folkloras LV Dyes · Pigmenti Humor · Humors

 
Smailā stiklene

Syn.: Hygrophorus conicus
English names: Conical Waxcap, Witch's Hat, Blackening Waxcap
Deutsche Name: Kegeliger Saftling

Neliela lapiņsēne viscaur koši dzeltenos un oranžos toņos, taču uz vecumu, kā arī bojājumos melnējoša. Cepurīte sākumā ir smaili koniska un arī atplešoties saglabā smailu pauguriņu centrā; mitra ir lipīga, bet sausa - zīdaini spīdīga. Lapiņas ir sākumā dzeltenas, bet vēlāk top pelēcīgākas. Kātiņš ir cepurītes krāsā vai mazliet gaišāks. Aug no vēla pavasara līdz vēlam rudenim daždažādās zālainās vietās, g/k dabiskās. Samērā bieži sastopama. Neēdama vai, pēc dažām ziņam, pat vāji indīga.

Piezīme. Mūsdienās šajā sugā tiek iekļauta arī melnējošā stiklene (kā varietāte), kura atšķiras no smailās ar strupāku un sarkanāku cepurīti, kā arī ar košāk dzeltenām lapiņām.

The diameter of its cap usually does not exceed 6 cm. Spore powder is white. Its fruit-body turns black when bruised or aging, so that old or completely dry specimens are charcoal black. It grows mostly in grass from May to November. It is common in Latvia. This mushroom is inedible or slightly poisonous.

Note. Nowadays the similar species of H. pseudoconica is usually included into the concept of H. conica.

Smailās stiklenes patiesi smailā cepurīte jauna ir koši dzeltenos, oranžos, reizēm sarkanīgos toņos.
Lapiņas ir sākumā dzeltenas (šeit), bet vēlāk kļūst pelēcīgākas. Kātiņš ir aptuveni cepurītes krāsā.

Laika gaitā smailā stiklene aizvien vairāk nomelnē (tāpat arī piespiedumu un iebojājumu vietās).

Vecumā smailā stiklene jau ir gandrīz ogļmelna!

free hit counter